ABS i inne systemy wspomagające kierowcę

ABS i inne systemy wspomagające kierowcę

ABS to element układów hamulcowych pojazdów mechanicznych, który zapobiega blokowaniu kół w czasie hamowania. Dzieje się to ja skutek pulsacyjnego zmniejszania oraz zwiększania siły hamowania, co ma na celu utrzymanie koła na granicy poślizgu. Elementy, z których składa się system ABS to czujniki prędkości obrotowej kół, modulatory ciśnienia, a także sterownik analizujący sygnał z sensorów. To jednak nie wszystko, co wspomaga kierowcę podczas jazdy samochodem. 

 

 

Odwiedź salon Seat, by dowiedzieć się, jakie udogodnienia wspomagają kierowcę w czasie jazdy

Lista udogodnień i rozwiązań, które wspierają kierowcę podczas jazdy Seatem, jest długa. Obejmuje aktywny tempomat, awaryjne hamowanie oraz rozpoznanie zmęczenia. Ciekawą opcją jest również elektroniczny układ stabilizacji toru (ESC). Dzięki niej samochód w czasie poślizgu zwalnia, utrzymując zarazem ślizgające się koła na nawierzchni. Na uwagę zasługuje też asystent podjazdu, który ułatwia ruszanie pod górę, eliminując ryzyko stoczenia się go w dół. Listę wspomnianych udogodnień uzupełnia system kontroli ciśnienia ze wskaźnikiem ostrzegawczym. O systemach wspomagających kierowcę można w tym wypadku wypowiadać się bardzo długo. Odwiedzając salon Seat, można dowiedzieć się na ten temat więcej. 

 

Odwiedzając salon Seata, sam wybierzesz systemy, które Cię zainteresują 

W czasie spotkania z doradcą klient korzystając z konfiguratora może wybrać systemy, którymi jest najbardziej zainteresowany. Zadaniem doradcy jest udzielenie porady, które z tych systemów warto wybrać i dlaczego. Salon Seata zatrudnia doradców, którzy faktycznie znają się na rzeczy, a co za tym idzie, jak nikt inny orientują się w temacie tego rodzaju udogodnień. 

 

Seat salon radzi!

Doradcy, których zatrudnia Seat salon, radzą, aby wybierać jak najwięcej udogodnień i rozwiązań wspomagających kierowcę podczas jazdy samochodem. Ma to duży wpływ zarówno na komfort samej jazdy, jak też bezpieczeństwo kierowcy oraz wszystkich pasażerów. Warto więc rady tej się posłuchać. 

Author Image
Weronika

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *